CYRS1543AV18-250GCMB - Cypress Semiconductor
Mfr. #:
CYRS1543AV18-250GCMB
Description:
SRAM 72Mb 1.8V 250Mhz 4M x 18 QDR II SRAM
Lifecycle:
New from this manufacturer.
Delivery
DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
Payment
T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Purchase
Specifications
Moisture Sensitive: Yes
Packaging: Tray
Type: Synchronous
Product Category: SRAM
Product Type: SRAM
Mounting Style: SMD/SMT
Data Rate: QDR-II
Memory Type: QDR
Interface Type: Parallel
RoHS: N
Subcategory: Memory & Data Storage
Package / Case: FBGA-165
Brand: Cypress Semiconductor
Manufacturer: Cypress Semiconductor
Series: CY7C1543KV18
Supply Current - Max: 780 mA
Memory Size: 72 Mbit
Maximum Clock Frequency: 450 MHz
Organization: 4 M x 18
Factory Pack Quantity: 136
Number of Ports: 2
Supply Voltage - Max: 1.9 V
Supply Voltage - Min: 1.7 V