SMAJ13CA-E3/5A - Vishay Semiconductors
Mfr. #:
SMAJ13CA-E3/5A
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 400W 13V 5% Bi
Lifecycle:
New from this manufacturer.
Delivery
DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
Payment
T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Purchase
Specifications
RoHS: Y
Brand: Vishay Semiconductors
Manufacturer: Vishay
Tradename: TransZorb
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Termination Style: SMD/SMT
Series: SMAJ_A
Part # Aliases: SMAJ13CA-E3/61
Packaging: Reel
Package / Case: DO-214AC-2 (SMA)
Polarity: Bidirectional
Factory Pack Quantity: 7500
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: 400 W
Clamping Voltage: 21.5 V
Breakdown Voltage: 14.4 V
Working Voltage: 13 V